Osobní poradenství zdarma|Práce o víkendu BEZ PŘÍPLATKŮ +420 777 192 855 (Po-Ne 8:00 - 21:00)

Instalace vestavěné chladničky

Jak vybrat vestavnou chladničku?

Domácnost bez lednice / chladničky zkrátka nemůže fungovat. Chladničku používáme všichni a každý den, je to jeden z nejdůležitějších spotřebičů v kuchyni. V tomto článku si řekneme na co si dát pozor při výběru nové lednice / chladničky.

Výběr nové vestavné chladničky není vůbec jednoduchá záležitost, musíte brát v potaz že chladnička se instaluje do nábytku který má určité rozměry. Dalším velice důležitým faktorem při výběru nové chladničky jsou panty. Jsou celkem 2 typy pantů a uchycení nábytkových dveří na chladničku. Zkrátka nestačí si vybrat chladničku pouze podle obrázku a je lepší obrátit se na profesionály.

 

1. Výměna chladničky v kuchyni (kus za kus)

Vaše chladnička je neopravitelná a jste nucenou koupit novou. V tomto případě se musíte řídit rozměry nábytku a typem pantů u chladničky. Vestavné chladničky využívají dvou způsobů instalace. První způsob je montáž napevno, kdy nábytkové dveře jsou pevně spojeny na dveřích lednice pomocí lišty která je zavěšena na dvířkách chladničky. Druhý způsob instalace chladničky je pomocí spřažených dveří, kdy nábytkové dveře jsou spřažené ke dveřím chladničky a mrazničky pomocí plastových kolejniček. Pokud máte chladničku s pevnými panty, tak zkrátka nemůže zakoupit chladničku s pojezdy / spřaženými dveřmi. Chladničky se se spřaženými dveřmi mimo jiné vyžadují aby v lednicové skříni byly nábytkové panty, které budou držet nábytkové dveře. Pevné dveře poznáte tak, že v lednicové skříni nejsou nábytkové panty a dvířka chladničky po dvířkách nábytku tzv. klouzají. Pokud si nejste jistí který způsob instalace máte, pošlete nám fotky otevřené chladničky z dálky a my Vám poradíme.

Typ pantů jste zjistili a dalším krokem je změření nábytkových dveří. Pokud máte chladničku s mrazničkou která je umístěná dole, tak potřebujete změřit výšku spodního nábytkového dvířka a výšku spodní desky na kterém je chladničky umístěna. Dalším krokem je ověření že výška nábytkového dvířka nebude v kolizi s horním dvířkem chladničky, pokud by byla, tak se stane že neotevřete chladící část. Ověření že nedojde ke kolizi musíte propočítat s technickým výkresem chladničky. Počítejte výšku spodní desky + výšku mrazící části kterou potřebujete zakrýt, mělo by Vám vyjít menší číslo než je výška nábytkového dvířka. Pokud vám vyjde že mrazící část + spodní deska kterou potřebujete zakrýt je vyšší než je výška nábytkového dvířka tak jste vybrali špatný model. S nábytkovým dvířkem musíte být mezi horním pantem mrazničky a spodním pantem chladničky.

Pokud jste se ztratili a nevíte si vůbec rady, vyplňte nám tyto body a pošlete fotografie a my Vám s výběrem nové chladničky pomůžeme.

1. Výška niky pro chladničku
2. Výška spodního nábytkového dvířka
3. Výška spodní desky na kterém je chladnička umístěna
4. Fotografii otevřené chladničky z dálky

 

Chladničky s pojezdy

Vestavná chladnička s pojezdy / spřaženými dveřmi vypadá takto. Na nábytkových dveřích můžete vidět kolejničky a spojovací plastový díl který spojuje nábytkové dvířko lednicové skříně s dvířkem chladničky a mrazničky. Pokud máte tento způsob instalace nebo tento typ pantů ve vaši lednicové skříni, tak byste měli opět vybírat model s instalací pomocí pojezdů. Můžete zde také vybrat model vestavné chladničky s instalací napevno. Musíte ovšem z lednicové skříně odstrojit nábytkové panty a jejich protikusy a také odstrojit kolejničky. Po nábytkových pantech zůstanou v nabytkových dveřích kulaté díry o průměru 35 mm. Nejméně starostí budete mít pokud zůstanete u pantů které měla Vaše minulá chladnička.

Chladnička s pevnými panty

Pevné panty se někdy také označují jako ploché panty (flat hinges). Tento způsob instalace je v dnešní době více častější než chladničky s pojezdy / chladničky se spřaženými dveřmi. Na nábytkové dveře chladničky se nainstaluje závěsná lišta, která se poté zavěsí na samotné dvířko chladničky a mrazničky. Nábytkové dvířko na chladničky nikterak neklouže jako u chladniček s instalaci na pojezdech. Pokud máte chladničku s pevnými panty tak vůbec nemůžete uvažovat o koupi chladničky s pojezdy. Váš nábytek není připravený pro tento způsob instalace chladničky. Ve skříni pro chladničku / ledničku chybí nábytkové panty. Přidání nábytkových pantů do lednicové skřně je samozřejmě možné, ale je nutné na tuto práci zajistit truhláře. Lepší pro Vás ovšem bude zůstat u pevných pantů. Ušetříte si čas a také peníze za práci.

PARTNEŘI

acer
epson
philips
evikir
lg
samsung
jvc
canon
benq
sony
casio
optoma
stell
vogels